Lékárna U Mistra Konráda  Dolní Benešov
553 651 266

Novinky

07.07.2021

Cena elektřiny na burze atakuje nové rekordy.

Dodavatelé ohlašují zdražování. Cena elektřiny na burze prudce roste. Zatímco ještě v listopadu minulého roku se prodávala za 40 euro za MWh, současná cena dosahuje 56 euro za MWh a atakuje tak nejvyšší hodnoty z roku 2018.

celý článek
03.07.2021

Jemnice: Ptali jsme se v lékárně…

Jemnice: královské město, jedno z nejstarších na Moravě. Dnes malebné městečko v okrese Třebíč, které má téměř sto zapsaných státních památek, mezi jinými středověké hradby s baštami, tři historické kostely, zámek, románskou věž, židovskou čtvrť a židovský hřbitov. Kolem malebná krajina s hlubokými lesy, která vybízí k turistice či jízdě na kole.

celý článek
30.06.2021

Muži: prostata

Muži ve středním věku se často se svými problémy před návštěvou specialisty – urologa – uchylují pro radu do lékárny. Často je trápí pocit neúplného vyprázdnění, nutkání na močení, přítomnost krve v moči nebo neschopnost udržet moč. Pokud lékař vyloučí samostatně probíhající infekci dolních cest močových, jedná se pravděpodobně o problémy s prostatou. Do 40 let trpí těmito problémy pouze 10 % mužského pokolení, v 50 letech je to třetina z nich a kolem 80. roku života trpí těmito problémy bezmála 90 % mužů.

celý článek
30.06.2021

Fit a svěží díky správnému hospodaření s vodou

Přemýšlíte, jak i s pozvolna stoupající venkovní teplotou udržet pocení pod kontrolou? Nebo i v lehčích jarních botách řešíte nepříjemný pocit těžkých nohou doprovázený napjatou kůží na břiše či rukou, jejichž objem jako by se zdvojnásobil? Za vším v tomhle případě nehledej ženu, ale vodu.

celý článek
25.06.2021

Jste připraveni na léto?

Letos si zima dává s odchodem pěkně načas. Na příchod teplého počasí, ke kterému opalování rozhodně patří, se tak těšíme ještě více než obvykle. Sluneční paprsky mají pozitivní vliv na naše psychické i fyzické zdraví – dodají energii a tělo na ně reaguje tvorbou důležitého vitamínu D. Je nutné se ale podívat i na stinnou stránku opalování, a to možné spálení a předčasné stárnutí kůže nebo dokonce zvýšení rizika vzniku melanomu. Proto zde platí známé pravidlo – nic se nemá přehánět.

celý článek
16.06.2021

B-komplex: co to vlastně je a k čemu nám slouží

Mezi vitamíny B jsou dnes řazeny vitamíny B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9 a B12 (přehled viz tabulka). Jsou absolutně nezbytné pro každodenní chod našeho těla, protože se účastní metabolických reakcí vedoucích k získání energie a syntéze životně důležitých látek.

celý článek
14.06.2021

Moderátorka Zuzana Belohorcová a podnikatel Vlastimil Hájek, manželé a rodiče dvou dětí, kteří trvale žijí v zahraničí

Rozhovor jsem vedla s každým z páru zvlášť v době, kdy Zuzana v Bratislavě natáčela televizní pořad Tvoje tvář má známý hlas a Vlastimil byl s dětmi ve Španělsku, kde se nyní rodina zabydluje. Přesto jejich odpovědi náramně ladí. S velkým životním elánem a nebývalou upřímností oba vypráví čtenářům magazínu Moje lékárna o svých profesních kariérách i snech a také o zkušenostech z jejich amerického snu. Barvitě líčí, jak začal, ale i kdy z něj prozřeli a svěřují také milé perličky ze soukromí…

celý článek
10.06.2021

Klíšťata se těší na sezónu

Jen velcí optimisté myslí letos na dovolenou v cizině. Připravme se spíš na to, že prázdniny strávíme doma v České republice. Naštěstí je naše krajina poměrně přívětivá a nehrozí žádným větším nebezpečím. Snad jedinou výjimkou je výskyt klíštěte obecného (Ixodes ricinus), se kterým každý rok svádí boj tisíce lidí i jejich domácích mazlíčků. A nejde jen o nepříjemný pocit, že nám nějaký parazit saje krev a nelze se ho jednoduše zbavit.

celý článek
07.06.2021

Jak na lepší spánek

Spojitost mezi (ne)dostatkem spánku a fyzickým i duševním zdravím byla prokázána mnoha studiemi. Kvalitní spánek však bohužel představuje pro významné procento lidí, zejména seniorů, nedosažitelný cíl. I když se příčiny poruch spánku mohou individuálně lišit, odborníci se shodují na několika oblastech, které mohou kvalitu našeho spánku významně vylepšit.

celý článek
26.05.2021

Jaroslav Pauer

„V jednu chvíli ke mně herectví přišlo, pak zase pomalu odešlo…“

Venku tál sníh, když jsem si povídala s „Čeňkem Jirsákem“ ze seriálu Bylo nás pět. Tak jsem ho vnímala,
ještě když jsem položila první otázku. Jakmile se ale rozpovídal, pochopila jsem, že ta tam je postava Čeňka, že byly i zajímavější epizody v životě Jaroslava Pauera. Především ty mimo kameru…

celý článek
20.05.2021

Praxe lékárníka a proč dodržovat pokyny v lékárně

Kdo je to lékárník: podle zákona č. 95/2004 je zdravotnickým pracovníkem fyzická osoba, která vykonává povolání lékaře, zubaře anebo farmaceuta a zdravotnickým povoláním je pak souhrn činností a znalostí nutný k vykonávání těchto tří zdravotnických povolání.

celý článek
08.05.2021

Ústní hygiena

Zubní kartáček, mezizubní kartáček, zubní nit, ústní voda… V dnešní době existuje spousta možností, jak se starat o své zuby, aby byly zdravé a krásné. Jste věrní svému manuálnímu zubnímu kartáčku a mentolové pastě, anebo vaše denní rutina spočívá ve více krocích?

celý článek
05.05.2021

Doplňky stravy pro vegany

Vyvážená rostlinná strava přináší řadu benefitů, jako je redukce hmotnosti, cholesterolu, preventivní vliv na vznik rakoviny nebo regulace krevního tlaku. Kromě základních zásad plnohodnotného veganského jídelníčku je třeba klást zvýšený důraz na dostatečný příjem některých vitamínů a minerálů.

celý článek
28.04.2021

Ptali jsme se v lékárně…

Moje lékárna ve Vratimově je známa v širokém okolí svým osobním, rodinným přístupem k zákazníkům a ochotou vždy dobře poradit. Zeptali jsme se vedoucí PharmDr Barbory Janoškové Haftové, která nikdy neztrácí optimismus, jak vidí aktuální situaci a jaký je její názor na očkování.

celý článek
23.04.2021

Při inkontinenci tělo nebolí, ale duše ano

Inkontinence trápí téměř 40 % populace, tedy skoro každého druhého Čecha. Uvádí se, že ženy jí trpí dvakrát častěji než muži a že 60 % žen trpí během života některým typem inkontinence.

celý článek